Zdravíme sportovní fanoušky.

Léto je ještě neskončilo, ale hokejistům Slavoje Obecnice se blíží nová sezóna.

Slavoj Obecnice byl v novodobé historii dlouholetým a úspěšným účastníkem Meziokresního přeboru mužů v ledním hokeji a pravidelně se umisťoval na medailových pozicích, 2x se stal i jejím vítězem. Tato historie se datuje od sezóny 2008/9 do sezóny 2017/18, kdy se v červnu 2018 rozhodlo na aktivu týmů ČSLH, že Meziokresní přebor se již pro malý počet účastníků nebude v nastávající sezóně hrát.

Stávající kádr Slavoje se v podstatě „rozpadnul“, výkonnostně lepší hráči odešli hrát vyšší krajskou soutěž do týmu HK Příbram 99. Podařilo se nám vybudovat nový tým a přihlásili jsme mužstvo do soutěže v Sedlčanech, kde se hraje o Pohár starosty města Sedlčany. V propozicích poháru je určeno, kdo může být na soupisce mužstva s ohledem na jeho hokejovou minulost. Limitující je do věku 40 let start bývalých výkonnostních hokejistů z věkových kategorií dorostu, juniorů a mužů z krajských a vyšších soutěží ČSLH a počet takových hráčů je omezen na dva v mužstvu.

V naší první sezóně 2018/19 jsme byli vzhledem k předpokládané výkonnosti nasazeni do 1. ligy Poháru a umístili se o jeden bod na nepostupovém 5. místě do play off. Nepostoupení mezi poslední čtyři týmy pro nás bylo zklamáním, ale zpětně vzato se dalo na odehraný ročník pohlížet spíše optimisticky, že se nám vůbec podařilo hokej v Obecnici udržet a nějakým způsobem tým poskládat a soutěž v rámci našich výkonnostních možností odehrát.

Do sezóny 2019/20 jsme vstupovali už trochu ostřílenější a zkušenější, složení týmu se opět částečně změnilo. Po základní části poháru, která se hrála dvoukolově a poté se soutěž rozdělila na tři ligy, byl cíl se umístit do 8. místa, abychom hráli 1. ligu. Moc se nám herně v této fázi soutěže nedařilo, i přesto jsme skončili na 8. místě a „postoupili“ do 1. ligy.

Po rozdělení do lig se předchozí výsledky v podstatě anulují a začíná se hrát opět od „nuly“, což pro nás byla menší výhoda vzhledem k odehrané části soutěže, kdy se nám herně i výsledkově moc nedařilo.

Jak se říká „o půlnoci se karta obrací“, tak to se podařilo i nám. Začalo se nám dařit a vyhrávalo se. Těsně před ukončením ligy a nalosování týmů do play off byl zimní stadion v Sedlčanech ze zdravotních důvodů uzavřen pro veřejnost a z důvodu vyhlášení nouzového stavu v důsledku šíření koronaviru Covid 19 nebyl turnaj dohrán. Jako definitivní jsou proto považovány výsledky, tvořící průběžné tabulky. I přes neodehraná poslední utkání jsme skončili na 2. místě a nikdo nás již nemohl v tabulce „předběhnout“. Oficiální ukončení turnaje proběhne na začátku 16. ročníku, kdy budou předány „prezidentské“ poháry vítězným mužstvům (podle průběžných tabulek) z nedohrané základní části.

Za dosažené umístění a zejména zlepšený herní projev v druhé fázi soutěže je třeba všem hráčům poděkovat. Velké díky patří i vedoucímu mužstva Miroslavu Krylovi, který svoji funkci vykonává již od sezóny 2008/9.

Chceme rovněž poděkovat i našim věrným fanouškům a fanynkám za jejich neúnavné fandění. Dále chceme poděkovat za podporu obci Obecnice a zejména panu starostovi Josefu Karasovi, kterému snad ziskem poháru za 2. místo uděláme radost, že dobře reprezentujeme Obecnici. Děkujeme také našim sponzorům, kteří nám zachovali svoji přízeň a nadále nás podporují i v Sedlčanském poháru.

Jsou to firmy KRYLL ELEKTRO, PAVEL KASL – BAZÉNY, STK OBECNICKÁ, REZIDENCE HOLŠÍN, METYZOL, WELLNESS & REHABILITACE SVATÉ POLE, KOVOST, ALUHUT, FV INTERIÉRY VĚTROVSKÝ, ING. Oldřich Štěch a Mgr. Milena Štěchová.

Od září by se měl rozeběhnout další, již 16. ročník turnaje o Pohár starosty města Sedlčan, pro Slavoj to bude třetí sezóna v této soutěži. Všichni doufáme, že se bude hrát a pohár se bez komplikací odehraje včetně závěrečného play off.

V měsíci září nás čekají tři utkání. Kdo se jich z diváků nezúčastní osobně, lze je sledovat na webové kameře ze zimního stadionu v Sedlčanech, zde odkaz: https://www.stadionsedlcany.eu/cze/webkamera.html