Příspěvek do Sedlčanského poháru.

SLAVOJ Obecnice, z.s.

1. Jak dlouho váš tým působí v pohárové soutěži a kdo vás dal dohromady?

 

V Sedlčanském poháru působíme od sezóny 2018/19, tj. již třetí sezónu. Kdo nás dal dohromady je na širší rozbor. Slavoj Obecnice byl dlouholetým a úspěšným účastníkem Meziokresního přeboru mužů v ledním hokeji od sezóny 2008/9, ale v červnu 2018 se rozhodlo na aktivu týmů ČSLH, že Meziokresní přebor se již pro malý počet účastníků nebude v nastávající sezóně hrát. Stávající kádr Slavoje se v podstatě „rozpadnul“, výkonnostně lepší hráči odešli hrát vyšší krajskou soutěž do týmu HK Příbram 99 a zbylé „torzo“ týmu řešilo, zda hokej v Obecnici půjde vůbec „zachránit“, v jakém složení a jakou soutěž hrát.

V úvahu přicházely pouze dvě varianty, a to hrát „hobby soutěž neregistrovaných hráčů“ v Příbrami nebo v Sedlčanech. V Příbrami i Sedlčanech jsou nastavena pravidla, kdo se může dané soutěže účastnit s ohledem na hokejovou historii každého jednotlivého hráče. V propozicích Příbramské neregistrované soutěže je jednou z podmínek, že na soupisce týmu nemůže být po dobu 5 let hráč od ukončení činnosti v okresních soutěžích a dovršení věku 40 let. Tato jediná podmínka v podstatě určila, že Slavoj v Příbrami hrát nemůže, protože by tým nedal dohromady, a proto se přihlásil do soutěže o Pohár starosty města Sedlčany.

I v této soutěži je propozicemi určeno, kdo může být na soupisce mužstva s ohledem na jeho hokejovou minulost, ale tato pravidla k nám byla podstatně „milosrdnější“, že jsme mohli tým nějakým způsobem poskládat. Limitující je do věku 40 let start bývalých výkonnostních hokejistů z věkových kategorií dorostu, juniorů a mužů z krajských a vyšších soutěží ČSLH a počet takových hráčů je omezen na dva.

V podstatě jsme poskládali úplně nový „hobby“ tým včetně gólmanů a to i na hostování, abychom neměli jenom jednoho. Z bývalého kádru Slavoje zbyli jen ti starší v počtu 5 hráčů a čtyři „výkonnostní“, kteří dle omezení startu odehráli každý jenom půlku sezóny. Koncem léta v hodině dvanácté se nám podařilo nějak „poskládat“ tým a zahájili jsme počátkem září naši první sezónu v Sedlčanech. S hokejem se ale v Obecnici začínalo už před mnoha lety, někdy v zimě roku 1945. Nejslavnějším naším hokejovým rodákem je bezesporu ligový hráč a reprezentant Československa Jan Neliba.

 

 

2. Scházíte se výhradně při hokejových zápasech, nebo třeba společně zajdete i na pivo?

 

Máme zavedený na každý zápas pořadník „basmanů“. Nejedná se o osobu umístěnou v nápravném zařízení, ale o předem určeného hráče, který přinese na zápas basu piv v daném poměru alko/nealko, aby nepřišli zkrátka ani řidiči. Po zápase chvíli posedíme v kabině a rozebereme zápas a poklábosíme.

Jinak se scházíme společně i s fanoušky před Vánocemi v nějaké restauraci, většinou v Příbrami, a po sezóně na tradiční „Dopukné“ v Obecnici.

 

 

3. Jakého největšího úspěchu jste zatím v turnaji dosáhli?

 

V minulé nedokončené sezóně 2019/20 jsme skončili před rozlosováním play off na druhém místě v 1. lize.

 

 

4. Koho považujete za vašeho nejlepšího hráče a proč?

 

Jako aktivně hrajícímu mi asi nepřísluší hodnotit nejlepšího hráče, může to být zavádějící. Mužstvo je složené z výkonnostně rozdílných hráčů s ohledem na jejich hokejovou minulost a takové hodnocení je těžké. V týmu jsou z výkonnostního hlediska lepší i horší hráči, ale já

si myslím, že je důležitý přístup každého jednotlivého hráče a i „hobby“ hráč bez zářivější hokejové minulosti může podat výborný výkon dle svých možností …

Pro mě vždy byla důležitější parta jako celek a její výsledný výkon, ne výkon jednotlivce. Hrajeme „hobby“ soutěž a ta by se měla hrát především pro radost ze hry, a když se daří týmu jako celku, je to taková třešnička na dortu.

 

 

5. Kolik let je vašemu nejmladšímu a naopak nejstaršímu hráči? (Prosím, uveďte i jména)

 

Nejstarším hráčem SLAVOJE je dlouhodobě, tj. od sezóny 2008/9, Jaroslav Střeska. V letošní sezóně ale nastoupil k jednomu utkání Milan Staňo, který je starší o pouhých 16 dní, ale jeho účast na utkáních bude spíše sporadická, protože trénuje našeho bývalého rivala z meziokresního přeboru HK Příbram 99, hrající krajskou soutěž. Nejmladším hráčem je vlastně hráčka, Martina Zedníková.

 

 

Jako předseda oddílu ledního hokeje a člen výboru SLAVOJE Obecnice bych chtěl poděkovat vedoucímu mužstva Miroslavu Krylovi, který svoji funkci vykonává již od sezóny 2008/9.

Rovněž chci poděkovat za podporu i našim věrným fanouškům a fanynkám, dále obci Obecnice a zejména panu starostovi Josefu Karasovi, a našim sponzorům, kteří nám zachovali svoji přízeň a nadále nás podporují i v Sedlčanském poháru.

Jsou to firmy KRYLL ELEKTRO, PAVEL KASL – BAZÉNY, STK OBECNICKÁ, REZIDENCE HOLŠÍN, METYZOL, WELLNESS & REHABILITACE SVATÉ POLE, KOVOST, ALUHUT, FV INTERIÉRY VĚTROVSKÝ, Ing. Oldřich Štěch a Mgr. Milena Štěchová.

Více informací naleznete na našem webu: http://obecnice-hokej.cz nebo na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/tjslavojobecnice/about/