Pro Slavoj Obecnice, jako dlouholetého a úspěšného účastníka Meziokresního přeboru mužů v ledním hokeji, který se od sezóny 2008/9 této soutěže účastnil a pravidelně se umisťoval na medailových pozicích a 2x se stal i jejím vítězem, bylo v sezóně 2018/19 vše nové.

V červnu 2018 se rozhodlo na aktivu týmů ČSLH, že Meziokresní přebor se již pro malý počet účastníků nebude v nastávající sezóně hrát. Stávající kádr Slavoje se v podstatě „rozpadnul“, výkonnostně lepší hráči odešli hrát vyšší krajskou soutěž do týmu HK Příbram 99 a zbylé „torzo“ týmu řešilo, zda hokej v Obecnici půjde vůbec „zachránit“, v jakém složení a jakou soutěž hrát.

V úvahu přicházely pouze dvě varianty, a to hrát „hobby soutěž neregistrovaných hráčů“ v Příbrami nebo v Sedlčanech. V Příbrami i Sedlčanech jsou nastavena pravidla, kdo se může dané soutěže účastnit s ohledem na hokejovou historii každého jednotlivého hráče. V propozicích Příbramské neregistrované soutěže je jednou z podmínek, že na soupisce týmu nemůže být po dobu 5 let hráč od ukončení činnosti v okresních soutěžích a dovršení věku 40 let. Tato jediná podmínka v podstatě určila, že Slavoj v Příbrami hrát nemůže, a proto se přihlásil do soutěže o Pohár starosty města Sedlčany.

I v této soutěži je propozicemi určeno, kdo může být na soupisce mužstva s ohledem na jeho hokejovou minulost, ale tato pravidla k nám byla podstatně „milosrdnější“, že jsme mohli tým nějakým způsobem poskládat. Limitující je do věku 40 let start bývalých výkonnostních hokejistů z věkových kategorií dorostu, juniorů a mužů z krajských a vyšších soutěží ČSLH a počet takových hráčů je omezen na dva.

Po vzájemné domluvě jsme se rozhodli, že polovinu soutěže odehrají jako bývalí výkonnostní hráči Jan Střeska a Josef Neliba a druhou polovinu soutěže Roman Dvořák a Jiří Moser. Jako další problém byl post gólmana, protože jsme měli k dispozici pouze Tomáše Brůčka a vzhledem délce trvání soutěže od září do začátku dubna a k tomu, že tato soutěž má hrací dny pondělí, středa, pátek, sobota a neděle, museli jsme sehnat na tento post další hráče. Podařilo se a do týmu získali Marka Nováka a na hostování Dušana Matějku z týmu River Boys Zvírotice, což propozice soutěže umožňují. V závěru sezóny jsme získali ještě na hostování z Příbrami Marcela Forejta z týmu Brdonoš Podlesí.

Posty gólmanů jsme vyřešili, ale neměli jsme dostatek hráčů, protože někteří bývalí hráči Slavoje nemohli vzhledem k jejich hokejové minulosti hrát. V hodině dvanácté a koncem horkého léta se nám podařilo „poskládat“ tým a začali jsme hrát počátkem září soutěž v tomto složení.

Gólmani Tomáš Brůček, Dušan Matějka, Marek Novák. Na posty hráčů se mám podařilo získat bývalé hráče HK Příbram 99 Karla Mášu a Petra Juhásze. Ze stávajících hráčů Slavoje byli k dispozici Josef Kubista, Radoslav Kubják, Jan Střeska, Jaroslav Střeska, Tomáš Uzel, David Veselý a František Větrovský. Jako nováčkové k týmu přišli Jan Kortan, Aleš Hladký, Zdeněk Uzel, Adam Lavička, Josef Neliba, Jan Hyspecký. K týmu se v průběhu soutěže připojil Dušan Nikel.

Do konce možného termínu na dopsání hráčů na soupisku, tj. do 31. 12. 2018 byl doplněn Adam Mrázek a na post gólmana Marcel Forejt. Dále nastala „výměna“ výkonnostních hráčů a ze soupisky byly vyškrtnuti Josef Neliba a Jan Střeska a připsáni na druhou polovinu soutěže byli Roman Dvořák a Jiří Moser.

Po základní části poháru, která se hrála dvoukolově a poté se soutěž rozdělila na tři ligy, byl cíl se umístit do 9. místa, abychom hráli 1. ligu. To se nám podařilo a skončili jsme na 5. místě.

V první lize jsme odehráli 8 utkání a skončili bohužel o jeden bod na nepostupovém 5. místě do play off a tím pro nás letošní soutěž skončila.

V týmu převládlo zklamání, že se nám do play off nepodařilo postoupit a pokusit se získat v pro nás premiérovém ročníku nějaký pohár do sbírky.

Zpětně je na odehranou soutěž pohlížet spíše optimisticky, že se nám vůbec podařilo hokej v Obecnici udržet a nějakým způsobem tým poskládat a soutěž v rámci našich výkonnostních možností odehrát a za to je třeba všem hráčům poděkovat. Velké díky patří i našemu vedoucímu mužstva Miroslavu Krylovi, který svoji funkci vykonává již od sezóny 2008/9.

Dále chceme poděkovat i našim věrným fanouškům a fanynkám za jejich neúnavnou podporu a je třeba vyzdvihnout, že ani na jednom utkání v sezóně jsme nebyli bez jejich podpory.

V neposlední řadě chceme poděkovat za podporu obci Obecnice a panu starostovi Josefu Karasovi a našim sponzorům, kteří nám zachovali svoji přízeň a nadále nás podporují i v naší nové hokejové éře v Sedlčanském poháru. Jsou to firmy KRYLL ELEKTRO, PAVEL KASL – BAZÉNY, STK OBECNICKÁ, REZIDENCE HOLŠÍN, METYZOL, WELLNESS & REHABILITACE SVATÉ POLE, ING. Oldřich Štěch a Mgr. Milena Štěchová.